Skip to main content

G4S kliedē mītus par drošību

Biežākie mīti par mājokļa drošību saistīti ar izmaksām, savukārt citi paļaujas uz to, ka „ar mani jau nekas nenotiks”.
istaba

Ar mērķi kliedēt stereotipus un aplamus pieņēmumus, G4S Latvia drošības eksperti apkopojuši TOP10 izplatītākos mītus par mājokļa drošību un – skaidrojošu informāciju, lai mītus lauztu. 
Šoreiz ar Jums dalīsimies četros no izplatītākajiem mītiem saistībā ar mājokļa drošību. 

Mīts Nr.1 - Suns pasargā mājokli no zādzību riska. 
Suns, protams, var viest respektu dažiem likumpārkāpējiem, tomēr, ja ielaušanās tiek rūpīgi plānota jau iepriekš, visticamāk zagļi būs padomājuši, kā mājdzīvnieku iemidzināt vai citādi neitralizēt. Bieži vien saimnieki arī savu mīluli ņem līdzi brīvdienu izbraukumos, līdz ar to mājoklis paliek bez uzraudzības. Turklāt jāņem vērā arī racionāli apsvērumi – ja suns nav profesionāli dresēts un apmācīts, tad zaglis to var apmānīt ar kādu našķi ar mērķi iemidzināt. Turklāt, suņa riešana nereti ir dzirdama arī bez jebkāda iemesla, tamdēļ visticamāk kārtējās suņa rejas kaimiņu vērību nepiesaistīts. Daudz lielākas galvas sāpes garnadžiem sagādās signalizācijas sistēmas, ko nav iespējams ātri un neuzkrītoši neitralizēt. 
Runājot par mājokļa drošību un mājdzīvniekiem, ir vērts atzīmēt, ka ir pieejami dzīvnieku kustību detektori, kas ļauj aktivizēt signalizāciju, arī gadījumā, ja tajā uzturas mājdzīvnieks. 

Mīts Nr.2 - Ja kāds atrodas mājās, zaglis neuzdrošināsies ielauzties. 
Zagļi nevairās pastrādāt noziegumu, kad kāds atrodas mājās. Šo faktu apstiprina statistika, kas atspoguļo, ka liela daļa ielauzšanās mēģinājumu notiek tieši nakts laikā. Īpaši aktuāli tas ir vasaras periodā, kad logi paliek neaizvērti. 
G4S speciālisti atgādina, ka signalizācijai var uzstādīt režīmu „mājās”, kas ļauj aktivizēt signalizāciju konkrētā mājas daļā, piemēram, tikai ieejas durvīm, logiem vai, piemēram, pirmajam stāvam. Tāpat iespējams ir signalizācijas sistēmas risinājums, kas ļauj atstāt logus vēdināšanas režīmā, nesamazinot objekta drošības līmeni. 
Cilvēki mēdz nevērīgi izturēties pret mājokļa aizslēgšanu un vērtīgu mantu nolikšanu tālāk par priekšnamu. Ielaužoties, ātro zādzību var pastrādāt ļoti neuzkrītoši un īsā laikā, paņemot gan vērtīgus dokumentus, gan automašīnas atslēgas. 
Tāpat zagļi veikli tiks galā, ja būsiet atstājis atslēgu durvju iekšpusē – izmantojot spēcīgu magnētu ir iespējams pagriezt slēdzeni ar atslēgu tajā no otras puses. 
Tādēļ ir ļoti svarīgi nezaudēt modrību un ievērot visus drošības priekšnoteikumus arī tad, kad jūs esat mājās.

Mīts Nr.3 - Kaimiņi pieskatīs mājokli Jūsu prombūtnes laikā 
Diez vai būs daudz tādu kaimiņu, kas būs gatavi doties viens pret vienu cīņā ar likumpārkāpējiem, nebaidoties par savu veselību un dzīvību. Labākajā gadījumā kaimiņi reaģēs, piezvanot policijai un sagaidot tās atbraukšanu. Var būt arī situācijas, kad kaimiņi ir aizņemti ar kādiem darbiem, vai vienkārši var nesadzirdēt neko aizdomīgu apkārtējo skaņu jūklī līdz ar to nepievērst uzmanību savādām darbībām ap jūsu īpašumu. 

Mīts Nr.4 - Manā mājoklī nav daudz vērtīgu lietu, ko zaglis varētu gribēt
G4S statistika un pieredze liecina, ka daudzi zagļi, jo īpaši tādi, kas ir atkarīgi no narkotiskajām vielām, būs gatavi paņemt jebko, ko var ātri realizēt. Šai lietai pat nav jābūt ar augstu materiālo vērtību. Bieži vien skumjas sagādā tieši iemīļotu un ierastu lietu zādzības fakts. Nevajadzētu novērtēt par zemu arī ielaušanās gadījumu psiholoģiskās sekas – mājoklī, kurā pabijuši noziedznieki, cietušajam vēl ilgi var nākties izjust psiholoģisko diskomfortu un bailes.

Vairāk mīti www.g4sapsardze.lv/padomi 

^